چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

هر آنچه که برای دریای دریافت ویزای کانادا باید انجام دهید

از آنجایی که کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود و شرایط بسیار عالی دارد طبیعی است که افراد زیادی از سراسر جهان قصد سفر به این کشور را داشته باشند. از طرفی هم تفاوتی ندارد که علت رفتن شما به این کشور و انگیزه شما چه باشد، چه از سفر کردن به کانادا قصد دیدار آشنایان، شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌ها، دیدن جاذبه‌های گردشگری و تحصیل یا غیره را داشته باشید شما در وهله اول نیاز به دریافت ویزای کانادا را دارید.

 

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع متفاوتی دارد که می‌بایست هر فرد با توجه به شرایطش و انگیزه سفرش به کانادا نسبت به گرفتن ویزا اقدام کند. انواع ویزای کانادا شامل مواردی همچون ویزای توریستی، ویزای شغلی، ویزای تحصیلی و ... می‌شود. اما در اصل انواع ویزای کانادا به دو بخش : 

  • ویزای موقت کانادا
  • ویزای اقامت دائم کانادا

تقسیم می‌شود که در ادامه این مطلب به طور کلی برای شما توضیح خواهیم داد.

 null

 

ویزای موقت کانادا

ویژگی این نوع از ویزای کانادا به این صورت است که شما در مدت زمانی محدود و مشخص اجازه ورود به خاک این کشور را دارید و ویزای موقت کانادا هم به سه نوع ۱. ویزای توریستی کانادا ۲. ویزای تحصیلی کانادا ۳. ویزای همراه کانادا تقسیم می‌شود.

 

ویزای توریستی کانادا

این نوع از ویزا نوع دیگری از ویزای کانادا است که با توجه به نام آن جنبه توریستی دارد و برای همین منظور صادر می‌شود. ویزای توریستی کانادا هم انواع مختلفی از جمله ۱. سینگل ۲. مولتی ۳. سوپر ویزا دارد. 

در حالت اول (سینگل) شما تنها اجازه یک بار ورود (Single-Entry) به خاک کشور کانادا را دارید که مدت آن از یک روز تا شش ماه می‌تواند متغیر می‌باشد.

در حالت دوم (مولتی) شما می‌توانید بیش از یک بار وارد خاک کشور کانادا شوید اما نکته حائز اهمیت این است که هربار اقامت شما نباید بیشتر از شش ماه طول بکشد. اعتبار ویزای مولتی کانادای شما برابر با میزان زمان اعتبار پاسپورت شما است پس هرچه مدت اعتبار پاسپورت شما بیشتر باشد مدت زمان بیشتری هم می‌توانید از ویزای مولتی کانادا استفاده کنید. با ویزای مولتی کانادا شما می‌توانید بعد از هربار اقامت که مدت شش ماه طول می‌کشد حتی برای چند ساعت از کشور کانادا خارج شوید و مجددا اجازه ورود به مدت شش ماه دیگر را داشته باشید. 

در حالت سوم هم که سوپر ویزای کانادا می‌باشد مدت هر بار اقامت شما از شش ماه به دو سال افزایش پیدا می‌کند این نوع از ویزای کانادا تنها به اقوام درجه یک شخصی که در کانادا اقامت دائم دارد اعطا می‌شود. 

 

ویزای تحصیلی کانادا

با توجه به نظام آموزشی بسیار عالی و به روز کشور کانادا شرایط مناسبی برای تحصیل و آموزش در این کشور فراهم است و همین امر هم سبب شده است تا افراد زیادی خواستار ادامه تحصیل در این کشور باشند. متقاضیان تحصیل در کانادا باید برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند که اولین اقدام آن ها در این مورد تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی کانادا است. ویزای تحصیلی به دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می‌شود که نوع بلند مدت آن شامل ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی کانادا می‌باشد. در نوع بلند مدت آن شخص می‌تواند در مدارس و دانشگاه‌های کانادا به ادامه تحصیل بپردازد و نوع کوتاه‌مدت آن به منظور استفاده از فرصت‌های مطالعاتی و شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌های علمی انجام می‌گیرد که برای این منظور می‌توان از ویزای مولتی کانادا هم استفاده کرد.

  

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

  1. مدارک شناسایی
  2. مدارک مالی
  3. اسناد ملکی
  4. مدارک شغلی

 undefined

 

مراحل درخواست ویزای کانادا

در خواست ویزای کانادا به دو صورت زیر صورت می‌گیرد :

  1. ثبت نام آنلاین ویزای کانادا
  2. paper base یا دستی

برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در اولین گام لازم است نیاز به داشتن یک حساب کاربری است. که پس از پرداخت هزینه یک شماره پیگیری یا Tracking No به شما می‌دهد که در ادامه تمامی مراحل پیگیری ویزای کانادای شما از طریق این شماره انجام می‌گیرد. پر کردن کامل و دقیق فرم ۵۲۵۷ از عوامل مهم در موفق بودن شما در روند گرفتن ویزا است. به همین دلیل توصیه می‌شود تا این کار را به موسسات حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. در مرحله اول نیاز به بردن مدارک به صورت مستقیم به سفارت نیست و پس از آپلود مدارک تنها بردن برگه بیومتریک (biometric letter) به یکی از مکان‌های انگشت‌نگاری  می‌توانید به کار خود پایان دهید.

برای ثبت‌نام دستی ‌می‌بایست مدارک را شخصا به صورت دستی به یکی از مکان‌های دارای انگشت‌نگاری (VAC) ببرید.

در این دو نوع از ثبت‌نام شما هیچ‌گونه مصاحبه‌ای ندارید و اینکه پس از انگشت‌نگاری بین یک هفته الی شش ماه کاری زمان می‌برد تا جواب ویزا صادر شود.

 

ادامه مطلب ...