تورهای نمایشگاهی

از تورهای نمایشگاهی چه می دانید؟ تا به حال در کدامیک از آنها شرکت کرده اید؟

تورهای نمایشگاهی نوع خاصی از تورهای مسافرتی هستند که هدف اصلی آن ها بازدید از یک نمایشگاه بین المللی در خارج از کشور است. شرکت در نمایشگاه های بین المللی به دلیل شناخت تکنولوژی های روز دنیا بسیار مفید اند، و به دلیل حضور بزرگان صنعت در نمایشگاه ها اطلاعاتی که میتوان از این نمایشگاه ها بدست آورد قابل قیاس با نمایشگاه های داخلی نیست. از اهداف اصلی تورهای نمایشگاهی بسترسازی مناسب برای گسترش واردات و صادرات، ارتقا سطح دانش شرکت کنندگان، امکان تبادل اطلاعات و در نهایت گردش و تفریح در کشور مقصد است. اگرچه عوامل تشکیل دهنده این نوع تورها از نظر نام با سایر تورهای مشابه است اما ماهیت آنها کاملا متفاوت است و برگزاری این تورها نیازمند تخصص های ویژه ای است که در صورت عدم وجود، متقاضی به اهداف خود نخواهد رسید.

01

در چه زمینه هایی نمایشگاه برگزار می شود؟

بهتر است بگوییم در چه زمینه ای نمایشگاه برگزار نمی شود. در سال های اخیر در کشورهای پیشرفته اروپایی، نمایشگاه های بسیاری برگزار شده که بسیار مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است، کشورهای آلمان، انگلستان، فرانسه و ایتالیا از جمله این کشورهای فعال در این حوزه هستند. سالانه در بسیاری از کشورهای اروپایی از تجهیزات پزشکی گرفته تا نوشت افزار، صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی، فرش و …. نمایشگاه های مختلفی برپا می شود که شرکت در آنها مورد توجه بسیاری از شرکت ها و فعالان آن حوزه قرار می گیرد.
مهمترین قدم برای شرکت در تورهای نمایشگاهی اخذ ویزاست
در هیچ نمایشگاهی اروپایی و حتی آسیایی بدون دریافت ویزا نمی توانید شرکت کنید. اگر قصد حضور در نمایشگاه های اروپایی را دارید بهتر است از حدود سه ما قبل برای دریافت ویزا اقدام نمایید. نتیجه ویزا بین 3-2 هفته کاری بعد از انگشت نگاری به شما اعلام می شود. مدارکی که برای ویزای نمایشگاهی اروپا باید به سفارت ارائه دهید مانند مدارک توریستی ویزا شینگن است به علاوه اینکه کارت نمایشگاه را باید خریداری نمایید. همچنین مدارک شغلی شما باید با نمایشگاهی که قصد شرکت در آن را دارید، همسو باشد.

02

نحوه حضور در تورهای نمایشگاهی

قبل از شرکت در هر نمایشگاهی، در مورد آن نمایشگاه به اطلاعات و آگاهی کافی دست یابید. می توانید به سایت نمایشگاه مورد نظر رجوع کنید، البته که بروشورها و اعلان های عمومی نیز وجود دارند که می توانید از طریق آن ها هم به اطلاعات خوبی دست یابید. قبل از ورود به نمایشگاه هدف گذاری کنید. بدانید هدفتان از شرکت در این نمایشگاه چیست. در هر نمایشگاه طیف وسیعی از محصولات و غرفه ها وجود دارد، بهتر است که از قبل بدانید که دنبال چه محصول یا کالایی هستید تا بتوانید مدیریت زمان و برنامه را انجام دهید. نقشه نمایشگاه و سالن ها همیشه اطلاعات خوبی به بازدید کنندگان می دهند. البته که داشتن کارت ویزیت به زبان انگلیسی به شما در جهت برقراری ارتباطات تجاری با غرفه داران کمک زیادی می کند.

03

تماس بگیرید