[vc_row][vc_column][vc_toggle title=”انواع ویزای ایتالیا” color=”black” css=”.vc_custom_1638859258442{background-color: #b0e9fc !important;}”]ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌گردد که رایج‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

۱. ویزای توریستی ایتالیا

این نوع ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌گردد. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب بالا و تمکن مالی نقش اساسی دارند. ویزای توریستی ایتالیا از جمله مجوزهای اقامت کوتاه مدت گروه C است که اعتبار 90 روزه دارد و بسته به هدف و طول دوره سفر در سه نوع مختلف (یک‌بار ورود، دوبار ورود و چندبار ورود) صادر می‌شود.

۲. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

این نوع ویزا، با اهداف سرمایه گذاری در کشور ایتالیا صادر می‌شود. با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیا می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. توجه به این نکته ضرورت دارد که اگر شخصی خواهان سرمایه گذاری در ایتالیا است باید عمده مبلغ این سرمایه گذاری متعلق به خود آن فرد باشد.

۳. ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا، با هدف تحصیل و یا تحقیقات کوتاه و بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نیاز به ارائه دعوتنامه از سوی یک دانشگاه و یا موسسه معتبر آموزشی است.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”هزینه ویزای ایتالیا” color=”black” css=”.vc_custom_1638859345752{background-color: #b0e9fc !important;}”]

هزینه ویزای ایتالیا در گروه مسافرتی کاریز روی مبلغ تور ایتالیا مد نظر شما محاسبه می‌گردد ، علاوه بر آن هزینه‌ی ورودی سفارت و ترجمه مدارک بر عهده‌ی مسافر می‌باشد.

مبلغ ورودی سفارت به ازای هر نفر

افراد بالای 12 سال :   100 یورو

افراد 12 – 6 سال :     60 یورو

افراد زیر 6 سال :        رایگان

 

همچنین برای تضمین ویزا و صدور راحت‌تر ویزا از سوی سفارت متقاضی ‌ارائه چک رمزدار به مبلغ حداقل 150 میلیون تومان به ازای هر نفر در وجه آژانس هواپیمایی کاریز جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است.

این مبلغ پس از بررسی مدارک ممکن است تغییر کند همچنین در صورت نیاز بیشتر به مدارک به شما اطلاع خواهیم داد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”ریجکتی ویزای ایتالیا” color=”black” css=”.vc_custom_1638859388193{background-color: #b0e9fc !important;}”]بیشترین دلیل ریجکتی ویزای ایتالیا، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان ویزا است. متقاضی باید با ارائه مدارک شغلی، وابستگی عاطفی و مشخص کردن دقیق هدف سفر اعتماد افسران ویزا را برای بازگشت به کشورش جلب کند.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که ما در آژانس کاریز مدارکی اعم از برنامه سفر و لیستی از اسامی مسافران تور به همراه تاریخ رفت و برگشت از سفر به همراه جزئیات سفر ، نوع پرواز اسامی هتل‌ها ، شهرهای بازدیدی در سفر را تهیه نموده و به صورت جداگانه به همراه مهر و امضای مدیریت آژانس را روی پرونده مسافران قرار می‌دهیم و مهم‌ترین فایده اینکار این است که مدارک بازگشت مسافران به کشور مبدا را هم گارانتی می‌نماییم که موجب اعتماد افسر سفارت می‌شود.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”درباره ویزای فوری ایتالیا چه می‌دانید؟” color=”black” css=”.vc_custom_1638861258410{background-color: #b0e9fc !important;}”]نکته جالب درباره اخذ ویزای ایتالیا این است که اگر مدارک متقاضی آماده و کامل باشد و نیاز به رفع نواقص نداشته باشد می‌توان از ۱ ساعت تا ۱ هفته بصورت فوری وقت سفارت را گرفت و به سفارت مراجعه کرد. توجه داشته باشید که ویزای فوری ایتالیا، فقط زمان وقت سفارت را تسریع می‌کند و هیچ تفاوتی در مدت جوابدهی آن ندارد.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا” color=”black” css=”.vc_custom_1638861534319{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • دو قطعه عکس  3.5 در 4.5 با رعایت شرایط زیر:

عکس می‌بایست رنگی، تمام رخ بدون لبخند و عینک و کلاه در زمینه سفید و کاملا از روبرو باشد بطوریکه گردی صورت کاملا مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس چهره فرد معلوم باشد. همچنین عکس باید جدید و حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد و با عکس‌های گذرنامه فعلی و گذرنامه‌های قبلی متقاضی تفاوت داشته باشد.

 • گذرنامه می‌باست حداقل ۶ ماه از تاریخ بازگشت از سفر متقاضی اعتبار داشته باشد و حداقل دارای ۴ صفحه‌ی خالی باشد.
 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه متقاضی
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک بصورت لاتین (اسم دارنده حساب بانکی با نام مندرج در پاسپورت باید یکی باشد)

برای حساب‌های جاری می‌بایست کارکرد 3 ماهه اخیر حساب به زبان انگلیسی ارائه شود.

گواهی تمکن برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک با حداقل موجودی برای هر نفر 200 میلیون تومان باید ارائه شود.

 • اصل ترجمه مدارک شغلی متقاضی
 • اصل و ترجمه سند مالکیت
 • برای افراد زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند، ارائه ترجمه رضایت نامه محضری که تأییدیه دادگستری و امور خارجه را دارد ، الزامی می‌باشد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”مدارک شغلی مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا” color=”black” css=”.vc_custom_1638862884410{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • مشاغل دولتی: معرفی نامه ، کارت پرسنلی ، حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال سمت ، میزان حقوق دریافتی و تأییدیه مرخصی ، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ، فیش حقوقی سه ماه آخر (ممهور به مهر شرکت)
 • مشاغل غیر دولتی: معرفی نامه (با ذکر مدت اشتغال ، سمت و حقوق دریافتی) ، گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه لیست 3 ماه آخر بیمه با مهر سازمان ، قرارداد کاری.
 • مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره: روزنامه رسمی ، آگهی تاسیس ، آخرین آگهی تغییرات ، آخرین فیش پرداخت مالیات ، لیست بیمه 3 ماه آخر.
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.
 • بازنشستگان: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، فیش حقوقی 3 ماه آخر.
 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل ممهور به مهر آموزشگاه ، اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است ، کارت دانشجویی.
 • وکلا: پروانه وکالت ، کارت عضویت کانون وکلا.
 • خویش فرما: جواز کسب ، فیش آخرین پرداخت مالیات ، آخرین آگهی تغییرات ، کارت عضویت اتحادیه.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”شرایط اخذ ویزای ایتالیا” color=”black” css=”.vc_custom_1638863606197{background-color: #b0e9fc !important;}”]شرط اساسی در اخذ ویزای ایتالیا تمکن مالی و گردش حساب بالا می‌باشد که منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ آن اهمیت چندانی ندارد.

اشتباه رایجی که بین متقاضیان ویزای ایتالیا و حتی کارگزاران ویزای این کشور وجود دارد این است که، یک مرتبه مبلغ هنگفتی را با هدف افزایش تمکن مالی وارد حساب خود می‌کنند که کاری اشتباه است. از آنجایکه گردش حساب متقاضی با دقت بالایی توسط افسران سفارت ایتالیا مورد بررسی قرار می‌گیرد در صورتی که متوجه نشوند که این مبلغ از کجا وارد حساب شده است، بدون هیچ تردیدی درخواست رد می‌شود.

چنان چه این مبلغ از طریق انجام معامله وارد حساب شما شده باشد، بهتر است که سند خرید و فروش و یا معامله را با ترجمه رسمی آن ارائه کنید.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”فرم مشخصات شینگن” color=”black” css=”.vc_custom_1639485213677{background-color: #b0e9fc !important;}”]برای دانلود فرم مشخصات شینگن کلیک نمائید.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]