مجله گردشگری کاریز

اپلیکیشن‌های کاربردی سفر – پارت اول

کاریز

یکی از مهمترین و ضروری‌ترین وسایل سفر که در فرهنگ کشورهای مختلف یکی است ، یک چیز مشترک است و آن هم تلفن هوشمند می‌باشد از پرواز گرفته تا مبادله پول و حتی مکان یابی و ترجمه همه و همه را برای شما انجام می‌دهد.

اپلیکیشن‌های موبایل امروزه تأثیر عمیقی بر زندگی ما گذاشته‌اند و به طور کلی زندگی را برایمان آسان نموده‌اند که در همه جنبه‌های زندگی و بیش از همه، در صنعت گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه سفر به نقاط مختلف دنیا، بدون استفاده از اپلیکیشن‌های سفر، تقریباً غیرممکن است به طوری که این اپلیکیشن‌ها هرلحظه در حال به‌روز شدن هستند و ما را شگفت‌زده می‌کنند.

بسیاری از ما با اپلیکیشن‌های مسیریابی کار کرده‌ایم و آشنایی داریم ، اما برنامه‌های کاربردی سفر تنها محدود به این اپلیکیشن‌ها نمی‌شوند. برای انجام سفری بهتر و کاربردی اپلیکشن‌ها در دسته بندی زیر وجود دارند که آزانس کاریز برخی از آن‌ها را به شما معرفی می‌نماید.

 

  • اپلیکیشن برنامه‌ریزی سفر
  • اپلیکیشن پول و ارز رایج
  • اپلیکیشن غذا
  • اپلیکیشن ایمنی سفر
  • اپلیکیشن مسیریابی
  • اپلیکیشن هتل و اقامتگاه
  • اپلیکیشن سیر و سیاحت
  • اپلیکیشن ترجمه

 

اپلیکیشن‌های سفری

 

اپلیکیشن برنامه ریزی سفر

CDC

اگر می‌خواهید بدانید که چه نوع واکسن‌هایی در یک کشور‌ نیاز دارید یا در یک ناحیه خاص، از چه توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی‌ باید پیروی کنید، اپلیکیشن سی دی سی تراول (CDC TravWell) را حتما روی گوشی خود نصب کنید.

این اپ توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) تهیه شده و یکی از منابع موثق و کامل برای کسب اطلاعات ضروری سفر خواهد بود جالب است بدانید برای استفاده از این اپلیکیشن نیازی به اینترنت ندارید و فهرست کاملی از شماره تلفن‌های مراکز خدمات اورژانسی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در کنار تمام این‌ها، شما می‌توانید اطلاعات سفر، گزارش‌ داروها و واکسن‌های موردنیاز سفر را در این اپلیکیشن ذخیره کنید. در این روزهای کرونایی این اپلیکیشن می‌تواند بسیار کاربردی و مفید باشد.

 

 

اپلیکیشن‌های سفری

 

 

Rome 2 Rio

تا زمانی که برنامه معتبر Rome2Rio را استفاد نکنید ، کاری آن را متوجه نخواهید شد. این بهترین اپلییکیشن برای استفاده از انواع حمل و نقل است که در آن مبدا و مقصد را مشخص می‌کنید و یک لیست کامل از مسیرهای زمینی/آبی/هوایی برای آن سفر دریافت می‌کنید. در آن قیمت ، فاصله ، زمان ، مسافت پیموده شده و همچنین شماره مسیر ذکر می شود. مهم نیست کجای جهان هستید ، Rome 2 Rio بهترین گزینه حمل و نقل و مناسب‌ترینشان را به شما معرفی میکند.

 

 

اپلیکیشن های سفر

 

 

App in the Air

ذخیره‌ و حفظ تمام برنامه‌‌ها و اطلاعات پرواز و سفرتان در یکجا کاری هوشمندانه است بخصوص وقتی که سفرهای شما شامل جزییات و کارت پرواز دیجیتال باشد.

اپلیکیشن  App in the Air  این امکان را به شما می‌دهد و به ایمیل شما دسترسی پیدا می‌کند  اطلاعات موردنیاز پرواز را از تقویم گوشی شما بیرون می‌کشد؛ بنابراین اصلا نگران ایمیل‌های چند ماه پیش خود درباره‌ی جزییات پرواز و سفر خود نباشید.

همچنین این اپلیکیشن آمارهای آخرین پروازی را که داشته‌اید، در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

 

اپلیکیشن های سفر

 

 

Lola

این اپلیکیشن بسیار کاربردی است و به مانند یک دستیار شخصی است که به شما کمک کند تا از طریق ترکیبی از هوش مصنوعی و خدمات انسانی، برنامه‌ریزی همه جنبه‌های سفر خود را انجام دهید.

کارشناسان این مجموعه همه روزه و در 24 ساعت شبانه روز در دسترس هستند تا از رزرو هتل و پرواز گرفته تا ارائه توصیه‌های محلی از طریق متن به شما کمک کنند.

 

 

اپلیکیشن های سفر

 

 

Lonely Planet

این اپلیکیشن اکنون می‌تواند در جیب شما باشد. با طیف وسیعی از راهنماهای شهری ، نقشه‌های آفلاین و نکات مورد علاقه از کتاب‌های راهنمای سفر و دیگر نیازی نیست نگران انباشتن چمدان خود با انبوهی از کاغذهای سنگین برای سفر خود باشید. نکات بی‌طرفانه در مورد سفر خود را بیاموزید و با گسترش آن به مقاصد بیشتری توجه کنید.

 

 

اپلیکیشن های سفر

 

اپلیکیشن ترجمه

Duolingo

اپلیکیشن دولینگو به روشی ساده و جذاب به شما زبان‌های کشورهای مختلف را آموزش می‌دهد. دولینگو راه آسانی برای آموزش سریع زبان کشورهای مقصد و آشنایی با کلمات و عبارات ضروری هر منطقه و کشور است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دولینگو آموزش‌ زبانی در قالب بازی است. به‌گونه‌ای که برای یادگیری کلمات بیشتر تشویق می‌شود.

 

 

اپلیکیشن‌های سفری

 

 

Drops

این اپلیکیشن یک برنامه زبان نسبتاً جدید که از یادگیری کلمات با آن پشتیبانی می‌کند. شما از کلمات نوشتاری و صوتی و  همچنین گرافیک بصری برای کمک به یادگیری استفاده می‌کنید ، که یک نرم افزار ایده آل است.

شما همچنین در این اپلیکیشن کنترل کاملی بر کلماتی دارید که آموخته‌اید و می‌توانید آنها را علامت بزنید.

 

 

اپلیکیشن‌های سفری

 

 

Google Translate

باوجود قابلیت هوشمندانه‌ی گوگل ترنسلیت که با گرفتن عکس از متن مورد نظر و ترجمه‌ی اطلاعات آن ، این اپلیکیشن بسیار محبوب است. این اپلیکیشن بیش از ۱۰۰ زبان را برای ترجمه‌ی متنی پوشش می‌دهد و همیشه درحال افزودن زبا‌های مختلف است.

گوگل ترنسلیت دارای این توانمندی است که حتی در حالت آفلاین از طریق دانلود فایل و همچنین گزینه‌ی گفتاری ترجمه می‌کند همچنین اگر قادر به گرفتن عکس یا تایپ نیستید، می‌توانید از کلمات یا سمبل‌ها استفاده کنید و می‌توانید کلمات و عبارات‌ پرکاربرد را بری خود ذخیره کنید.

 

 

اپلیکیشن‌های سفری

 

 

 

HiNative

HiNative به عنوان یک برنامه از طریق Apple در دسترس است ، با این حال کاربران Android و دسکتاپ می‌توانند به صورت آنلاین به آن دسترسی داشته باشند. این روش با رویکرد معمول خواندن ، گوش دادن و یادگیری شما بسیار متفاوت است زیرا شما اغلب با زبان مادری در حال مکالمه هستید.

مزیت این برنامه این است که شما می‌توانید صدای خود را ضبط کنید تا بازخورد خود را در مورد اینکه آیا آنچه شما می‌گویید شبیه معادل واقعی باشد ، بدست آورید.

 

 

اپلیکیشن‌های سفری

 

 

 

iTranslate

iTranslate  اپلیکیشنی است که به کمک آن می‌توان با مردم کشورهای مقصد به زبان خودشان صحبت کرد. کافی است جمله‌ای به زبان مادریتان بگویید تا اپلیکیشن آن را به یکی از ۹۰ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه کند. فرد مخاطب نیز می‌تواند با همین شیوه با شما ارتباط برقرار کند. یکی از بهترین ویژگی‌های این اپلیکشن امکان دانلود پکیج زبان‌های مختلف و استفاده‌ی آفلاین از آن است.

 

 

اپلیکیشن‌های سفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *