مجله گردشگری کاریز

مراکز خرید پاریس

آیا به دنبال یافتن مراکز خرید پاریس هستید؟ در این مقاله با بهترین آن ها آشنا خواهید شد. پاریس یک بهشت واقعی برای عاشقان فروشگاه و دوستداران مد و بهترین مقصد برای کسانی است که در تور پاریس قصد خرید را دارند می‌باشد. پاریس همه چیز دارد، از بوتیک‌های افسانه‌ای برندهای جهانی و فروشگاه‌های مفهومی اصلی گرفته تا بازارهای رنگارنگ و فروشگاه‌های سوغاتی. تجمل‌گرایی خیابان‌های خرید پاریس و ویترین‌های درخشان آن غیرقابل مقاومت است، به خصوص وقتی صحبت از فروش سالانه به میان می‌آید. برترین مراکز خرید پاریس عمدتاً در مرکز و نواحی غربی شهر قرار دارند. با این حال، هر منطقه یک یا چند مرکز خرید دارد که در آن خواربار و کالاهای دیگر پیدا می‌شود. به عنوان مثال، در منطقه 6، خیابان طولانی و مستقیم Rue de Rennes با صدها مغازه، از فروشگاه‌های بزرگ مانند FNAC گرفته تا بوتیک‌های کوچک‌تر، پر شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با برترین مراکز خرید پاریس آشنا کنیم. تا انتهای این مطلب با کاریز همراه باشید تا هر آن چه که باید درباره مراکز خرید پاریس بدانید به شما بگوییم.

1.مرکز خرید لی فروم دس هالز (منطقه 1)

این مرکز خرید به عنوان یکی از برترین مراکز خرید پاریس و دومین مرکز خرید فرانسه با نزدیک به 40 میلیون بازدیدکننده در سال است. در سال 1979 افتتاح شد و در دهه 2010 بسیار بازسازی شد. امروزه دارای 168 فروشگاه است که در 5 سطح گسترده شده اند. طبقه همکف با یک سایبان غول پیکر ساخته شده از شیشه پوشانده شده است.

 

فروم دس هالز

 

2.مرکز خرید لس فور تمپس (منطقه La Défense)

این مرکز خرید که در منطقه تجاری La Défense در پاریس واقع شده، پربازدیدترین مرکز خرید فرانسه با 260 فروشگاه (از جمله بخش CNIT) است. تخمین زده می‌شود که سالانه 45.7 میلیون نفر از این مرکز خرید بازدید می‌کنند. لس فور تمپس به معنای چهار زمان است و همچنین می‌تواند به چهار فصل سال اشاره کند.

 

les quatre tamps

 

3.مرکز خرید پینتمپس هاوسمن (منطقه 9)

پینتمپس هازمن (Grand-Magasin) یکی از بهترین مراکز خرید پاریس است که مساحتی به مساحت 45000 متر مربع را در 3 ساختمان اختصاص داده شده به مد (Mode)، مردان (Homme) و زیبایی خانه و کودک (Beauté/Maison Enfant) اختصاص داده است. این فروشگاه به دلیل سبک معماری Art Nouveau و پنجره‌های متحرک کریسمسی خود مشهور است.

 

مراکز خرید پاریس

 

4. گالری لافایت هاوسمان (ناحیه 9)

این گالری با بیش از 70000 متر مربع وسعت، یکی از بزرگترین فروشگاه در بین مراکز خرید پاریس است. این مرکز خرید سالانه پذیرای بیش از 25 میلیون بازدیدکننده است. این فروشگاه به خاطر گنبد هنری خیره کننده، تراس پانوراما و پنجره‌های متحرک کریسمسی خود مشهور است.

Galeries-Lafayette

 

5.مرکز خرید کاروسل دو لوور (منطقه 1)

کاروسل دو لوور یکی دیگر از مراکز خرید پاریس و هشتمین مرکز خرید بزرگ فرانسه از نظر تعداد بازدیدکننده (16.7 میلیون) با تنها 36 فروشگاه است. دلیل این امر آن است که: به عنوان یکی از ورودی های لوور از آن استفاده می‌شود. این مرکز خرید زیرزمینی، هرم شیشه‌ای معکوس را که از روی زمین نامرئی است، پنهان می‌کند.

 

مراکز خرید پاریس

 

6. مرکز خرید بوگرنل (منطقه 15)

مرکز خرید بوگرنل چندان دور از برج ایفل نبوده و به عنوان یکی از برترین مراکز خرید پاریس، شامل 120 فروشگاه است. این مرکز خرید در سال 2013 بازسازی شد و سومین مرکز خرید بزرگ پاریس به شمار می‌رود. این منطقه در Front de Seine، یک منطقه مرتفع ساخته شده در دهه 1970 واقع شده است.

 

مراکز خرید پاریس

 

7. مرکز خرید BHV Marais(منطقه 4)

BHV Marais با چشم‌انداز به یاد ماندنی‌اش رو به تالار شهر پاریس، هشت طبقه را اشغال می‌کند و از نظر تاریخی بر BIY و سخت‌افزار متمرکز است. این فروشگاه در سال 1856 تأسیس شد و به خود افتخار می‌کند که فروشگاه مورد علاقه پاریسی ها است.

 

bhv

 

8.مرکز خرید Le Bon Marché (منطقه 7)

این مرکز خرید از قدیمی ترین مراکز خرید پاریس است که در سال 1838 با نام Au Bon Marché تاسیس شد. ساختمان فعلی در سال 1869 ساخته شد و در سال‌های متوالی بزرگتر شد. Grande Épicerie de Paris طیف وسیعی از محصولات غذایی را ارائه می‌دهد.

 

Le Bon Marché

 

9.مرکز خرید مونت پارناس رایو گوچی (منطقه 15)

این مرکز خرید در پای برج Montparnasse قرار دارد. مرکز خرید مونت پارناس شامل 63 فروشگاه در 2 طبقه، از جمله فروشگاه Galerie Lafayette است.

10.مرکز خرید De Commercial Italie 2 (منطقه سیزدهم)

این مرکز خرید 130 فروشگاه را تشکیل می‌دهد که ورودی اصلی آن به میدان ایتالیا در منطقه سیزدهم باز می‌شود.

 

مراکز خرید پاریس

 

11.مرکز خرید La Samaritaine (منطقه 1)

قبل از بسته شدن آن در سال 2005، La Samaritaine بزرگترین فروشگاه بزرگ پاریس بود. این مکان ایده‌آل در کنار رودخانه سن بین لوور و ایل د لا سیته قرار گرفته است، این مکان در سال 1869 در محل پمپ آب سابق واقع در کنار Pont Neuf که در سال 1813 تخریب شد، تأسیس شد. این مرکز خرید در حال حاضر در حال توسعه است و یکی از بزرگترین مراکز خرید پاریس است.

 

مراکز خرید پاریس

 

تور نوروز 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *