[vc_row][vc_column][vc_toggle title=”انواع ویزای فرانسه” color=”black” css=”.vc_custom_1637741876905{background-color: #b0e9fc !important;}”]کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و قدم اول برای ورود به این کشور اخذ ویزای شینگن می‌باشد.

شما می‌توانید با توجه به قصد و هدف سفرتان به فرانسه نوع خاصی از ویزای این کشور را انتخاب نمائید.

انواع ویزای فرانسه عبارتند از:

1. ویزای توریستی فرانسه

اولین قدم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، گرفتن وقت سفارت است که ما در آژانس کاریز زودترین وقت ممکن را برایتان رزرو خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که نیاز به هیچگونه مصاحبه‌ای با افسران ویزای کشور فرانسه نخواهید داشت و تنها کافی است برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

برای اخذ ویزای توریستی فرانسه، نیاز است که بین ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ مد نظرتان برای سفر اقدام نمائید. جواب ویزای توریستی فرانسه، ۲۱ روز کاری پس از مراجعه شما به سفارت اعلام می‌شود.

 

2. ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری فرانسه به دو دسته‌ی بلند مدت که بیشتر از 90روز است و کوتاه مدت که کمتر از 90 روز است تقسیم می‌شود. برای اخذ این نوع ویزا حتما باید از یک کارفرما، شرکت یا موسسه دعوت‌نامه داشته باشید. لازم به ذکر است که بدون داشتن دعوت‌نامه ویزای کاری برای شما صادر نمی‌شود.

 

3. ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه از نوع ویزای شنگن طولانی مدت با برچسب Etudiant است. به این نکته نیز توجه کنید که برای اخذ این ویزا حداقل سن 18 سال است. همچنین باید دوره‌ی آموزشی خود را از قبل انتخاب نموده و نامه پذیرش از یک مرکز تحصیلی را به سفارت ارائه دهید.

 

4. ویزای ترانزیت فرانسه

این ویزا، یک نوع ویزای کوتاه مدت و برای افرادی است که مقصد آن‌ها جایی خارج از فرانسه است اما برای عزیمت به آن کشور ملزم به عبور از خاک فرانسه و اقامت موقت در منطقه بین‌المللی فرودگاه فرانسه هستند و باید به این نکته توجه کنید که با اخذ این ویزا مجاز به ورود به فرانسه و شهرهای آن نیستید.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”هزینه ویزای فرانسه” color=”black” css=”.vc_custom_1638003588640{background-color: #b0e9fc !important;}”]هزینه ویزای فرانسه در گروه مسافرتی کاریز روی مبلغ تور فرانسه مد نظر شما محاسبه می‌گردد ، علاوه بر آن هزینه‌ی ورودی سفارت و ترجمه مدارک بر عهده‌ی مسافر می‌باشد.

مبلغ ورودی سفارت به ازای هر نفر

افراد بالای 12 سال :   120 یورو

افراد 12 – 6 سال :     80 یورو

افراد زیر 6 سال :       40 یورو

 

همچنین برای تضمین ویزا و صدور راحت‌تر ویزا از سوی سفارت متقاضی ‌ارائه چک رمزدار به مبلغ حداقل 350 میلیون تومان به ازای هر نفر در وجه آژانس هواپیمایی کاریز جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است.

این مبلغ پس از بررسی مدارک ممکن است تغییر کند همچنین در صورت نیاز بیشتر به مدارک به شما اطلاع خواهیم داد.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی فرانسه” color=”black” css=”.vc_custom_1638003823884{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • دو قطعه عکس  3.5 در 4.5 با رعایت شرایط زیر:

عکس می‌بایست رنگی، تمام رخ بدون لبخند و عینک و کلاه در زمینه سفید و کاملا از روبرو باشد بطوریکه گردی صورت کاملا مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس چهره فرد معلوم باشد. همچنین عکس باید جدید و حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد و با عکس‌های گذرنامه فعلی و گذرنامه‌های قبلی متقاضی تفاوت داشته باشد.

 • گذرنامه می‌باست حداقل ۶ ماه از تاریخ بازگشت از سفر متقاضی اعتبار داشته باشد و حداقل دارای ۴ صفحه‌ی خالی باشد.
 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه متقاضی
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک بصورت لاتین (اسم دارنده حساب بانکی با نام مندرج در پاسپورت باید یکی باشد)

برای حساب‌های جاری می‌بایست کارکرد 3 ماهه اخیر حساب به زبان انگلیسی ارائه شود.

گواهی تمکن برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک با حداقل موجودی برای هر نفر 200 میلیون تومان باید ارائه شود.

 • اصل ترجمه مدارک شغلی متقاضی
 • اصل و ترجمه سند مالکیت
 • برای افراد زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند، ارائه ترجمه رضایت نامه محضری که تأییدیه دادگستری و امور خارجه را دارد ، الزامی می‌باشد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”مدارک شغلی مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی فرانسه” color=”black” css=”.vc_custom_1638004048539{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • مشاغل دولتی: معرفی نامه ، کارت پرسنلی ، حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال سمت ، میزان حقوق دریافتی و تأییدیه مرخصی ، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ، فیش حقوقی سه ماه آخر (ممهور به مهر شرکت)
 • مشاغل غیر دولتی: معرفی نامه (با ذکر مدت اشتغال ، سمت و حقوق دریافتی) ، گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه لیست 3 ماه آخر بیمه با مهر سازمان ، قرارداد کاری.
 • مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره: روزنامه رسمی ، آگهی تاسیس ، آخرین آگهی تغییرات ، آخرین فیش پرداخت مالیات ، لیست بیمه 3 ماه آخر.
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.
 • بازنشستگان: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، فیش حقوقی 3 ماه آخر.
 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل ممهور به مهر آموزشگاه ، اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است ، کارت دانشجویی.
 • وکلا: پروانه وکالت ، کارت عضویت کانون وکلا.
 • خویش فرما: جواز کسب ، فیش آخرین پرداخت مالیات ، آخرین آگهی تغییرات ، کارت عضویت اتحادیه.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”واکسن‌های مورد تایید سفارت فرانسه” color=”black” css=”.vc_custom_1637759029250{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • مدرنا
 • جانسون اند جانسون
 • فایزر
 • آسترازنکا

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”اخذ ویزای فرانسه با دعوتنامه” color=”black” css=”.vc_custom_1638000272363{background-color: #b0e9fc !important;}”]برای اخذ ویزای فرانسه، می‌توانید از سوی بستگان درجه یک، دوست، آشنا و حتی یک شرکت و یا یک موسسه دعوت‌نامه دریافت نمائید اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که دعوت‌نامه از سوی بستگان درجه یک از اعتبار بیشتری برخوردار است.

همچنین در نظر داشته باشید که دعوت‌نامه‌ای که برای ویزای فرانسه ارائه می‌کنید، کسری مدارک شما را پوشش نمی‌دهد و باید کلیه مدارک ویزای فرانسه را داشته باشید.

انواع ویزای فرانسه با دعوتنامه به شرح زیر است :

ویزای فرانسه با دعوتنامه خویشاوندی:

در این نوع ویزا اولویت دعوت‌نامه مربوط به پدر، مادر، برادر، خواهر، پدربزرگ و مادربزرگ و … است. همچنین اگر دعوتنامه برای سفر خانوادگی یعنی برگه دعوتنامه برای همه اعضای یک خانواده صادر شود، مامور سفارت مشکوک شده و سخت گیری بیشتر می‌شود.

ویزای فرانسه با دعوت نامه تحصیلی:

این دعوتنامه با هدف تحصیلی و از سوی دانشگاه برای فرد متقاضی صادر می‌گردد مبنی بر اینکه متقاضی شرایط لازم برای تحصیل در فرانسه را داشته باشد. در چنین شرایطی مامور مربوطه با دانشگاه مکاتبه می‌کند تا پروسه پذیرش در دانشگاه به شکل قانونی‌تر پیش رود.

ویزای فرانسه با دعوتنامه تجاری:

این نوع از دعوتنامه برای سفرهای تجاری و سرمایه گذاری و شرکت در همایش و کنفرانس‌ها صادر می‌گردد. در صورتی که قصد شما شرکت در سفرهای تجاری خاص باشد صدور ویزا در صورت نداشتن دعوتنامه بسیار دشوار می‌شود.

ویزای فرانسه با دعوتنامه ازدواج:

در صورتی که شخص با یک فرد فرانسوی ازدواج کرده باشد، نیاز به ارسال دعوت نامه برای فرد غیر فرانسوی است. مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه با دعوت‌نامه ازدواج به شرح زیر است:

 •     تکمیل فرم درخواست دعوتنامه
 •     تهیه عکس رنگی با پس زمینه سفید (عکس باید جدید باشد)
 •     گذرنامه معتبر
 •     ارائه ویزاهای شنگن در صورت وجود
 •     بررسی گواهی شهرداری محل ازدواج
 •     کپی از کارت ملی فرانسوی یا گذرنامه بیومتریک
 •     اسناد تمکن مالی شاخص فرانسوی
 •     اسناد و مدارک کاری برای اشخاصی که شاغل هستند
 •     پرینت بانکی
 •     مدارک مربوط به محل سکونت فرد فرانسوی
 •     اصل دعوتنامه معتبر
 •     بیمه نامه بین المللی برای مشکلات و بیماری های احتمالی
 •     مدارک رزرو بلیط هواپیما

ویزای فرانسه با دعوت‌نامه‌ی نمایشگاهی:

دقت کنید که ویزای فرانسه با دعوتنامه نمایشگاهی و توریستی با هم متفاوت هستند. دعوت نامه نمایشگاهی برای افرادی است که قصد دارند در یک نمایشگاه بین المللی شرکت کنند، حال می‌تواند جنبه آموزشی داشته باشد و یا به صورت تفریحی باشد. این گروه شامل چند دسته می‌شوند:

دسته اول کسانی‌اند که غرفه اجاره کرده‌اند و قصد اصلی این افراد بررسی ایده و محصولاتی است که در معرض دید بازدیدکنندگان باشد.

دسته دوم کسانی هستند که تحصیلاتی مبنی بر موضوعات نمایشگاهی دارند و به نوعی موقعیت پروژه‌ای برایشان فراهم است

دسته سوم افرادی هستند که قصد پیشرفت در کسب و کار خود را دارند.

دسته چهارم افرادی هستند که به قصد خرید می‌روند.

 

 

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”اخذ ویزای توریستی فرانسه در آژانس کاریز” color=”black” css=”.vc_custom_1638005247890{background-color: #b0e9fc !important;}”]ما همواره از بدو ورود و یا تماس متقاضی با کاریز تا زمان بازگشت وی از تور فرانسه در کنارتان هستیم. در ابتدا مشاورین ما در کاریز به صورت رایگان به مسافر مشاوره می‌دهند و تمام سوالات مسافر در خصوص سفر و ویزا را برطرف می‌کنند و بعد از آن با اعلام نرخ مربوط به سفر و کشور مورد انتخاب مسافر، مسافر تصمیم به سفر می‌گیرد، ما مدارک را از مسافر دریافت می‌کنیم و پس از بررسی و رفع نواقص احتمالی دیگر لزومی به بودن مسافر در روال کار نیست، تا زمانی که سفارت اعلام کند که باید برای انگشت نگاری مسافر به کارگزاری معرفی شده، برود. در اینجا مسافر به کارگزاری می‌رود برای انگشت نگاری و بعد از دو هفته کاری ویزا به دست مسافر خواهد رسید.

ما در کاریز این اطمینان را به شما می‌دهیم که تمام تلاش خود را جهت اخذ ویزای فرانسه برای شما عزیزان به کار گیریم اما برای عزیزانی که نگران ریجکتی ویزا هستند در صورت صلاحدید سفارت برای ریجکتی باید گفت نگران این موضوع نباشید، کارشناسان ویزا ما در کاریز اگر با ریجکت ویزا روبرو شوند خیلی سریع علت را تشخیص و بهترین تصمیم را برای متقاضی خواهند گرفت و اگر تشخیص داده شود که اعتراض به سفارت فرانسه موجب تغییر در نتیجه و بازبینی مجدد پرونده شما می‌شود اینکار را برایتان انجام خواهیم داد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”فرم مشخصات شینگن” color=”black” css=”.vc_custom_1639480676466{background-color: #b0e9fc !important;}”]برای دانلود فرم مشخصات شینگن کلیک نمائید.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]