[vc_row][vc_column][vc_toggle title=”هزینه ویزای آلمان” color=”black” css=”.vc_custom_1638697929524{background-color: #b0e9fc !important;}”]

تمام هزینه‌ی ویزای آلمان باید به صورت نقدی و به یورو باید به ویزا متریک پرداخت شود.

افراد بالای 12 سال: 80 یورو

افراد 6 تا 12 سال:  40 یورو

افراد زیر 6 سال:    رایگان

همچنین برای تضمین ویزا و صدور راحت‌تر ویزا از سوی سفارت متقاضی ‌ارائه چک رمزدار به مبلغ حداقل 150 میلیون تومان به ازای هر نفر در وجه آژانس هواپیمایی کاریز جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است.

این مبلغ پس از بررسی مدارک ممکن است تغییر کند همچنین در صورت نیاز بیشتر به مدارک به شما اطلاع خواهیم داد.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”اخذ ویزای آلمان با دعوتنامه” color=”black” css=”.vc_custom_1638691347299{background-color: #b0e9fc !important;}”]مطمئن‌ترین راه برای اخذ ویزای آلمان، داشتن دعوت‌نامه معتبر است. دعوت نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، دوست و یا یک نمایشگاه در آلمان صادر شود. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخص متقاض، تاریخ ورود و خروج به آلمان و محل اقامتش حتما قید شود. همچنین اگر شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی نیز می‌کند، باید در متن دعوتنامه به آن اشاره کند.

همچنین در نظر داشته باشید که دعوتنامه توریستی حتماً باید از طریق شهرداری تهیه شده و اصل آن به همراه کپی گذرنامه برای شما ارسال شود. دعوتنامه تجاری نیز حتماً باید به زبان آلمانی باشد و در ضمن شخص دعوت کننده باید کلیه هزینه‌های سفر و اقامت شما را به عهده بگیرد در غیر این صورت دعوتنامه فاقد اعتبار است.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”انواع ویزای آلمان” color=”black” css=”.vc_custom_1638694472142{background-color: #b0e9fc !important;}”]با توجه به هدف متقاضی از سفر به آلمان، ویزای آلمان در انواع مختلفی صادر می‌گردد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

1. ویزای توریستی آلمان:

در حال حاضر، با توجه به افزایش تعداد پناهندگان ایرانی در آلمان، سختگیری زیادی برای ویزای توریستی آلمان در نظر گرفته شده است. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر بسزایی در اخذ ویزای توریستی آلمان دارد. ارائه دعوت‌نامه و تاریخچه سفری شانس متقاضی را برای اخذ ویزای توریستی آلمان افزایش می‌دهد.

2. ویزای تحصیلی آلمان:

معتبرترین دانشگاه‌ها حوزه شینگن در کشور آلمان قرار دارند که برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان نیاز به دعوت‌نامه معتبر از سوی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر هست. شخص باید پس از اتمام مدت زمان تحصیلش در آلمان، باید خاک آلمان را ترک کند.

3. ویزای کاری آلمان:

از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، ارائه دعوت‌نامه از سوی یک شرکت و یا کارفرما می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری آلمان، بر اساس درخواست کارفرما و تاریخ قید شده در دعوت نامه می‌باشد.

4. ویزای کاری آلمان:

آلمان یکی از کشورهای پر قدرت در زمینه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری است که سالانه میزبان نمایشگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف در شهرهای مختلف آلمان است که تجار و بازگانان ایرانی با توجه به شغل خود برای شرکت در این نمایشگاه‌ها اقدام می‌کنند که برای آن‌ها ویزای نمایشگاهی صادر می‌گردد.

در نظر داشته باشید که حتماً شغل متقاضی باید در ارتباط با نمایشگاه باشد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان” color=”black” css=”.vc_custom_1638694646153{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • دو قطعه عکس  3.5 در 4.5 با رعایت شرایط زیر:

عکس می‌بایست رنگی، تمام رخ بدون لبخند و عینک و کلاه در زمینه سفید و کاملا از روبرو باشد بطوریکه گردی صورت کاملا مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس چهره فرد معلوم باشد. همچنین عکس باید جدید و حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد و با عکس‌های گذرنامه فعلی و گذرنامه‌های قبلی متقاضی تفاوت داشته باشد.

 • گذرنامه می‌باست حداقل ۶ ماه از تاریخ بازگشت از سفر متقاضی اعتبار داشته باشد و حداقل دارای ۴ صفحه‌ی خالی باشد.
 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه متقاضی
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک بصورت لاتین (اسم دارنده حساب بانکی با نام مندرج در پاسپورت باید یکی باشد)

برای حساب‌های جاری می‌بایست کارکرد 3 ماهه اخیر حساب به زبان انگلیسی ارائه شود.

گواهی تمکن برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک با حداقل موجودی برای هر نفر 150 میلیون تومان باید ارائه شود.

 • اصل ترجمه مدارک شغلی متقاضی
 • اصل و ترجمه سند مالکیت
 • برای افراد زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می‌کنند، ارائه ترجمه رضایت نامه محضری که تأییدیه دادگستری و امور خارجه را دارد ، الزامی می‌باشد.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”مدارک شغلی مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان” color=”black” css=”.vc_custom_1638694830876{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • مشاغل دولتی: معرفی نامه ، کارت پرسنلی ، حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال سمت ، میزان حقوق دریافتی و تأییدیه مرخصی ، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ، فیش حقوقی سه ماه آخر (ممهور به مهر شرکت)
 • مشاغل غیر دولتی: معرفی نامه (با ذکر مدت اشتغال ، سمت و حقوق دریافتی) ، گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه لیست 3 ماه آخر بیمه با مهر سازمان ، قرارداد کاری.
 • مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره: روزنامه رسمی ، آگهی تاسیس ، آخرین آگهی تغییرات ، آخرین فیش پرداخت مالیات ، لیست بیمه 3 ماه آخر.
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.
 • بازنشستگان: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، فیش حقوقی 3 ماه آخر.
 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل ممهور به مهر آموزشگاه ، اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است ، کارت دانشجویی.
 • وکلا: پروانه وکالت ، کارت عضویت کانون وکلا.
 • خویش فرما: جواز کسب ، فیش آخرین پرداخت مالیات ، آخرین آگهی تغییرات ، کارت عضویت اتحادیه.

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”واکسن‌های مورد تایید سفارت آلمان” color=”black” css=”.vc_custom_1638695063109{background-color: #b0e9fc !important;}”]

 • مدرنا و بیون‌تک
 • جانسون اند جانسون
 • فایزر
 • آسترازنکا

[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”ریجکتی ویزای آلمان” color=”black” css=”.vc_custom_1638696078354{background-color: #b0e9fc !important;}”]رایج‌ترین علت رد شدن ویزای آلمان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد. پس از این مورد، می‌توان رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای آلمان را موارد زیر بیان کرد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای آلمان به بازگشت متقاضی
 • سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه مدارک غیر‌واقعی و یا دروغین اعم از مدارک هتل،مدارک شغلی، مالی و….
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا نامعتبر
 • ارائه بیمه‌نامه مسافرتی نامعتبر
 • عدم تطابق شغل متقاضی با نمایشگاه ( در صورتی که برای تور نمایشگاهی اقدام کرده باشند )

باید توجه داشته باشید که برای ویزای شینگن آلمان، تضمینی وجود ندارد و همیشه زمان اقدام برای ویزا باید احتمال بدهید که سفارت با ویزای شما موافقت نکند و شما می‌توانید با کامل ارائه دادن مدارک و به کمک آژانس‌های مورد اطمینان سفارت شانس گرفتن ویزا را بالا ببرید.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”رفع ریجکت ویزای آلمان و اعتراض به رد شدن آن” color=”black” css=”.vc_custom_1638697039809{background-color: #b0e9fc !important;}”]رفع ریجکت ویزای آلمان وجود ندارد. شما ۹ ماه پس از تاریخ ریجکتی، با برطرف کردن مشکلات و نواقص پرونده خود می‌توانید دوباره برای اخذ ویزا اقدام نمائید. اعتراض به رد شدن ویزای آلمان به این شکل است که شما باید یک نامه به زبان آلمانی در قالب ایمیل برای افسران ویزا ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ ماه و برای اعتراض به دیگر انواع ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ سال پس از مدت زمان ریجکت فرصت دارید اقدام کنید. جواب اعتراض به رد شدن ویزای آلمان ۴۰ روز کاری بعد ارسال می‌شود.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”فرم مشخصات شینگن” color=”black” css=”.vc_custom_1639484826737{background-color: #b0e9fc !important;}”]برای دانلود فرم مشخصات شینگن کلیک نمائید.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]