مجله گردشگری کاریز

سفری به شهر پاساو – آلمان

پاساو-شهری-در آلمان-کاریز-آتی-پرواز

شهر پاساو آلمان ازجمله شهرهای آلمان واقع در Lower Bavaria است و به نام “شهری با سه رود” نیز شناخته می‌شود. از این رو این نام را به پاساو داده‌اند که در نقطه‌ی تلاقی رودخانه این و رودخانه ایلز با دانوب قرار گرفته است.

پاساو در نزدیکی مرز آلمان و اتریش قرار دارد که امروزه ، به خاطر بناهای تاریخی ، دانشگاه و موقعیت خود در محل تلاقی سه رودخانه و آخرین ایستگاه قطار آلمان قبل از ورود به اتریش شناخته شده است.

جمعیت این شهر در حدود 50،000 نفر است که از این تعداد حدود 10،000 دانشجو هستند.

منطقه پاساو برای اولین بار توسط سلت‌ها در آلمان کشف شد ، زیرا آنها از قدیم الایام قبل از آمدن رومیان در جنوب بایرن زندگی می‌کردند.

سلت‌ها به دلیل موقعیت استراتژیک عالی شبه جزیره پاساو قلعه‌ای را تأسیس کردند که بعداً ، قلعه رشد کرد و پاساو به یک شهر واقعی تبدیل شد.

بیشتر درآمد این شهر آلمان از طریق تجارت نمک در نزدیکی بوهامیا (جمهوری چک امروزی) بدست می‌آید.

ویزای توریستی آلمان-کاریز

وضعیت آب‌وهوایی شهر پاساو

پاساو تابستان‌های معتدل و زمستان‌های بسیار سرد به‌ همراه آسمان نیمه‌ابری دارد. در زمستان به طور مرتب برف می‌بارد ، و در تابستان گرم است.

دمای هوای این شهر در طول سال از منفی ۴ تا ۲۴ درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و دمای کمتر از منفی ۱۲ و بیشتر از ۳۱ درجۀ سانتی‌گراد در آنجا به‌ندرت دیده می‌شود.

از نظر گردشگران بهترین زمان سال برای سفر به شهر پاساو آلمان از اواسط ژوئن تا اواخر آگوست است.

 

ویزای شنگن - آژانس کاریز

 

جاذبه‌های دیدنی شهر پاساو

بناهای قدیمی ، کلیساهای بسیاری برای دیدن در پاساو وجود دارد و بیشترخیابان‌های مرکز شهر سنگ فرش هستند.

رشته کوه جنگل بایرن از پاساو خیلی دور نیست که در آن یک پارک ملی قرار دارد و در آن می‌توانید انواع مختلفی از حیوانات را مشاهده کنید.

همچنین پیست دوچرخه سواری در مسیر رود دانوب قرار دارد که در آن شاهد مناظر زیبایی در کنار دوچرخه سواری خواهید بود که حتی تورهای دوچرخه سواری در این مکان برگزار می‌شود.

کلیسای سنت استفان شهر پاسو

نشانه‌های مذهب کاتولیک را در همه جای پاساو می‌بینید. کلیسای جامع سنت استفان مشهور به مرکز ایمان و تاریخ ،در این شهر است. این کلیسای جامع به سبک باروک با عناصر گوتیک ساخته شده است.

کلیسای سنت استفان در مرکز شهر قرار دارد. این کلیسا دارای سه برج بزرگ با گنبد سبز است، بنابراین آن به راحتی قابل تشخیص در سراسر شهر است.

این کلیسای آلمانی که در سال ۱۶۰۰ میلادی ساخته شده، طراحی منحصر به فردی دارد و صدای موسیقی سنتی کلیسا همیشه در آن شنیده می‌شود و امروزه میزبان گردشگران و توریست های زیادی از سراسر دنیا است.

این کلیسای جامع به این دلیل مشهور است که بزرگترین ارگان کلیسای جامع اروپا و سومین ارگان کلیسای بزرگ جهان را در خود جای داده است.

کنسرت ارگان معمولا در کلیسای سنت استفان برگزار می‌شود و مسافران کشتی کروز چند ساعت وقت خود را در بعدازظهر صرف شرکت در این کنسرت می‌کنند.

 

پاساو-شهری-در آلمان-کاریز-آتی-پرواز

 

قلعه وست اوبر هاوس شهر پاساو

اگر به پاساو و این قلعه رفتید؛ حتما به کافه، تئاتر و یک موزه کوچک که در آن قرار دارد ، سر بزنید. وست اوبرهاوس همچنین یک خوابگاه جوانان و یک رصدخانه هم دارد.

این قلعه با مساحت 65.000 متر مربع یکی از بزرگترین مجموعه های قلعه حفاظت شده در اروپا استت و قدمتی حدودا 800 ساله دارد.

از دیگر نکات برجسته این بنای فرهنگی چشمگیر  ، کلیسای مقدس جورج در قلب قلعه با نقاشی‌های دیواری باشکوه گوتیک است.

همچنین در بالای این قلعه شاهد چشم انداز رویایی و شگفت‌انگیزی از پاساو و سه رودخانه زیبای آن و قایق ها و کشتی‌های شناور در آن خواهید بود.

شما با اتوبوس شهری، پیاده‌روی در شیب یا ماشین شخصی می‌توانید به وست اوبرهاوس برسید. و نیاز نیست نگران جای پارک باشید؛ زیراکه پارکینگ دقیقاً در پشت قلعه قرار دارد.

 

 

سفری به 4 شهر زیبای آلمان داشته باشید.

 

 

2 نظر در “سفری به شهر پاساو – آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *