کاخ-ورسای-فرانسه-پاریس

معرفی کاخ ورسای، بزرگترین کاخ سلطنتی جهان

بازدید از کاخ ورسای یکی از مهمترین کارهایی است که نباید در سفر به پاریس از آن غافل شد بازدید این کاخ همه روزه به جز دوشنبه ها و روزهای تعطیل رسمی برای عموم آزاد است.

امروزه این کاخ نماد ملی فرانسه محسوب می‌شود و تنها 21 کیلومتر از پاریس فاصله دارد. نرخ ورودی این کاخ برای افراد زیر 18 سال رایگان می‌باشد و برای افراد بالای 18 سال نرخ بازدید حضوری 25 یورو و نرخ بازدید آنلاین 20 یورو می‌باشد. در تورهای فرانسه کاریز دیگر نگران زمان برای بازدید از این کاخ با شکوه نباشید شما می‌توانید با لیدرهای مجرب ما از این کاخ بازدید نمائید.

کاخ ورسای همراه با باغ های خود یکی از مشهورترین بناهای تاریخی میراث جهانی یونسکو است. این کاخ سبک معماری قرن 17 و 18 ” معماری باروک ” را دارا می‌باشد. این کاخ به عنوان بزرگترین کاخ سلطنتی جهان شناخته می‌شود که برای ساخت آن حدود 200 الی 300 میلیون دلار هزینه شده است. امروز ، ازاین کاخ به عنوان یک نمونه برجسته از افراط و تفریط بیش از حد اشراف فرانسه یاد می‌شود که منجر به انقلاب فرانسه شد.

هنگامی که پادشاه فرانسه ، لویی چهاردهم که به نام ” پادشاه خورشید ” شهرت داشت برای اولین بار تصمیم به ایجاد کاخی جدید و اقامتگاهی اختصاصی برای انتقال بارگاه خود به خارج از پاریس گرفت ، در منطقه منتخب وی هیچ چیزی وجود نداشت جز یک خانه شکار کوچک به همین دلیل او دستور ساخت کاخ ورسای را در سال 1624 به ژاک لومرسیه داد و کاخ ورسای در تاریخ 6 مه 1682 افتتاح شد.

در تورهای فرانسه کاریز فرصت بازدید از این کاخ زیبا برایتان فراهم می‌شود.

جاذبه‌های کاخ ورسای

کاخ ورسای پاریس حدود 800 هکتار وسعت ، 700 اتاق ، 12 مایل جاده ، 200 هزار اصله درخت ، 50 فواره، 6 هزار تابلو نقاشی ، 2100 مجسمه و 5 هزار قطعه مبلمان حتی با گذشت بیش از سه قرن که  از زمان ساخت آن می‌گذرد هنوز هم چشم هر بازدید کننده ای را خیره می‌کند. از قسمت های زیبای این کاخ  می‌توان به سالن آیینه‌ها، سالن ونوس و سالن اپرای سلطنتی اشاره کرد.

سالن-ایینه-کاخ-ورسای-پاریس

سالن آیینه‌ها

یکی از قسمت های زیبای این کاخ سالن آیینه‌ها است. ساخت این اتاق در سال 1678 آغاز شد و در سال 1689 به پایان رسید. ” چارلز لوبرون ” سی صحنه از اوایل سلطنت لویی چهاردهم را روی سقف این اتاق نقاشی کرده است. قطعه اصلی این نقاشی با عنوان ، “پادشاه تنهاست” به چشم می‌خورد همچنین این تالار بیش از 70 متر طول دارد و با 17 آینه‌ی بزرگ طاق‌دار در مقابل 17 پنجره‌ای که رو به باغ‌های محوطه  هستند، خودنمایی می‌کند. اتاق آیینه‌ها توسط بیش از 20 هزار شمع روشن می‌شود که آن را معروف به گذرگاه نور کرده است.

سالن-ونوس-کاخ-ورسای-پاریس

سالن ونوس

که برگرفته از خدای عشق رومی و سیاره زهره است. این سالن‌ به وسیله  “شارل لبران ” طراحی و مزیین شد. در این اتاق ونوس به عنوان الهه عشق ، که با سیاره ای در یونان باستان مرتبط است ، در سقف تصویر شده است. نقاشی ها و تزئینات طاق نماها، بزرگان یا قهرمانانی را از دوران باستان نشان می دهد که اقدامات آنها با الهام از الهه عشق ، اغلب کم و بیش به طور واضح به اعمال لوئی چهاردهم اشاره شده است.

 

سالن-اپرا-کاخ-ورسای-پاریس

سالن اپرای سلطنتی

طراحی این سالن به عهده معمار مشهور فرانسوی، ” آنژ ژاک گابریل ” بود و به همین خاطر از آن با نام تئاترِ گابریل هم یاد می‌شود. دستور ساخت این سالن در سال 1682 توسط لویی چاردهم صادر شد اما چندی بعد به دلیل هزینه جنگهای قاره ای شاه ، این پروژه کنار گذاشته شد و در سال 1748 به دستور لویی پانزدهم مجدد از سر گرفته شد. برای صرفه جویی و سرعت ، اپرای جدید تقریباً کاملاً از چوب ساخته شده است که به آن آکوستیک (کنترل صدا) بسیار با کیفیتی نیز می بخشد. چوب ها به سنگ مرمر شبیه شده و سقف آن با نقاشی از آپولو ، خدای هنر ، تهیه تاج برای هنرمندان برجسته ، توسط لوئیس ژان ژاک دورامه تزئین شده است. اولین بار از این سالن در تاریخ شانزدهم مه 1770 برای ازدواج پسر ارشد شاه لویی شانزدهم استفاده شد. همچنین ظرفیت سالن اپرای سلطنتی ورسای بیش از هفتصد نفر است.

 

 

 

4 Replies to “معرفی کاخ ورسای، بزرگترین کاخ سلطنتی جهان”

دکتر زارع
ژانویه 2, 2021
با اون بخش از مطلب که فرمودید لیدرهای مجرب واقعا بهترین لیدرهای رو داره آژانس کاریز و ما بهترین خاطراتمون همراه تور های شما بوده
پاسخ
  ماندانا محمدطاهر
  ژانویه 2, 2021
  ممنون از لطف شما جناب دکتر
  پاسخ
اكبري
ژانویه 2, 2021
مطلب بسيار شيوا و مفيد بود ممنون
پاسخ
  ماندانا محمدطاهر
  ژانویه 4, 2021
  خوشحالیم که خوشتان آمده
  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

تماس بگیرید