مجله گردشگری کاریز

ساحلی پنهان در میان آبدره – فوروره – ایتالیا

سواحل-آمالفی-ایتالیا-کاریز-تور

ساحل آمالفی در ایتالیا از سواحل و جزایر شگفت‌انگیزی تشکیل شده است که به سختی می‌توان مکان دقیق آن‌ها را تشخیص داد و فرصت زمان زیادی می‌خواهد تا همه این سواحل زیبا را گشت و از نزدیک نظاره‌گرشان بود.

فوروره Furore یک دهکده کوچک در میان یک آبدره‌ در کشور ایتالیا است. این دهکده در امتداد بزرگراه بین پریانو و آمالفی قرار گرفته است و با جذابیت مسلم خود چشم هر مسافری را خیره می‌کند.

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های زمین‌شناسی در این ساحل بزرگراه آمالفی است که دو طرف فوروره را از طریق یک پل به هم متصل می‌کند ، و هم به عنوان نقطه کانون اصلی ساحل است و هم به عنوان نقطه دسترسی عمل می‌کند.

این پل قوسی شکل از بالای دره عبور می‌کند که جاده‌ از آن می‌گذرد. این پل که ارتفاع آن به سی متر می‌رسد، هر سال در تابستان محل برگزاری مسابقات بین‌المللی قهرمانی شیرجه در ایتالیا است.

این شهر در اروپا و ایتالیا پر از جاذبه بوده و گردشگران بسیاری را تا به حال به سوی خود کشانده است.

فوروره 264 کیلومتر با رم ، 55 کیلومتر با ناپل ، 35 کیلومتر با سالرنو و 40 کیلومتر با سورنتو فاصله دارد.

بهترین راه برای رسیدن به این دهکده ایتالیایی اتومبیل است و تنها مکان پارک در امتداد بزرگراه است . همچنین می‌توان از خط Positano – Amalfi با اتوبوس  استفاده کرد و به این دهکده رسید.

شهر Furore دقیقاً بالاتر از تنگه واقع شده و از طریق یک مسیر نیز قابل دسترسی است این شهر را ، شهر کارخانه‌های کاغذ می‌نمایند.

ویزای-ایتالیا-تور-کاریز

این دهکده را می‌توان از بهترین جاذبه‌های قاره اروپا و ایتالیا نامید اما به دلیل نداشتن امکانات رفاهی برای مدتی نام این دهکده ایتالیایی حتی در نقشه ایتالیا قرار نداشت تا اینکه شهردار این منطقه به این نتیجه رسید که زمان اعلام وجود این شهر فرا رسیده و تصمیم گرفت که نام این شهر را وارد نقشه‌ی ایتالیا کند.

خانه‌های این دهکده با رنگ‌های زیبایی رنگ‌آمیزی شده‌اند هر سال در ماه سپتامبر هنرمندان سراسر دنیا به این شهر کوچک دعوت می‌شوند تا ساختمان‌ها را با نقاشی و رنگ، تزیین کنند و هنر خود را در نقاشی‌های دیواری این شهر به گردشگران نشان می‌دهند.

فوروره ایتالیا شامل یک دهکده ماهیگیری کوچک است که فقط دارای چند خانه است و همچنین برخی از آسیاب های قرن هفدهم که از طریق جریان آب نیروی حرکت آن‌ها تأمین می‌شوند ، قرار گرفته است.

از جاذبه‌ی گردشگری اصلی این شهر، می‌توان به آبدره اشاره کرد ؛ گذرگاه باریکی که محل برخورد جزیره و دریا است. این جزیره توسط سیل Schiato ایجاد شده است و بین سنگ‌ها قرار گرفته و دره‌ای را ایجاد می‌کند که به دریا باز می‌شود.

اگر در ماه‌های گرم سال از فوروره بازدید کنید کاملا از شنا در آب‌های فیروزه‌ای لذت خواهید برد.

افراد زیادی برای لذت بردن از آفتاب و مناظر ساحلی بی‌نظیر به این منطقه می‌روند و زیبایی طبیعت را تحسین می‌کنند.

اگرچه بعضی از بازدید‌کنندگان دسترسی به این جزیره را دشوار خواندند کمبود پارکینگ ، پله‌های شیب دار از مهمترین این دشواری‌ها بودند ،این درحالی است که اکثر آن ها گفتند که کاملاً ارزش دیدن و حتی سختی‌ها را دارد ، و حتی برخی از مسافران آن را برجسته‌ترین سفر آمالفی می‌دانند.

 

آژانس-کاریز-آتی-پرواز

 

شهر ساحلی آمالفی را بهتر بشناسید.

یا کلیسای سن پیتر قلب کشور واتیکان آشنا شوید.

می‌خواهید بدانید در تور ایتالیا چه غذاهایی را تست کنید.

 

4 نظر در “ساحلی پنهان در میان آبدره – فوروره – ایتالیا

 1. علی حقیقی گفت:

  عجب جای زیبایی هست تورهای ایتالیا برای نوروز ۱۴۰۰ برگزار نمیشه؟

  1. ماندانا محمدطاهر گفت:

   خیر متاسفانه سفارت‌های حوزه شنگن تعطیل هستن در سایت و شبکه‌های مجازی اطلاع رسانی می‌کنیم خدمتتون

 2. دکتر انصاری گفت:

  مطالب فوق العاده جدیدی داره سایتتون جالب و خواندنی موفق باشید.

  1. ماندانا محمدطاهر گفت:

   متشکر به همچنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *