آژانس کاریز

آشنایی با صندلی‌های مختلف هواپیما

اگر برای شما نیز این سوال پیش آمده که امن‌ترین صندلی‌های هواپیما کدام هستند یا اگر شما هم جزو آن دسته افرادی بهستید که به امنیت پرواز اعتماد ندارند، بد نیست صندلی خود را از میان این موارد انتخاب کنید تا خیالتان آسوده‌ شود و این مطلب برایتان مفید است.

همچنین برای مسافران حرفه‌ای و کسانی که به راحتی سفر اهمیت می‌دهند انتخاب صندلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مسافران در کنار خرید بلیط رزرو صندلی مورد نظر خود را هم می‌گنجانند تا سفری بی‌دغدغه و راحت را تضمین کرده باشند.

علاوه بر این در این مطلب آژانس کاریز بهترین صندلی برای هر انتخاب و شرایط را به شما معرفی می‌نماید.

 

 

آژانس کاریز

 

تجهیزات اضطراری هواپیما

تجهیزات اضطراری در مورد هر هواپیمایی عبارتند از: کپسول آتشنشانی، تبر، بلندگو، چراغ قوه، کیت‌های کمک‌های اولیه، جلیقه‌های نجات، طناب فرار، تجهیزات حفاظتی تنفسی (PBE)، فرستنده‌های اورژانس (ELTs) و در بعضی از هواپیما‌ها قایق نجات نیز وجود دارد.

آژانس کاریز

عقب هواپیما

اگر چه برخی اعتقاد دارند که هیچ صندلی‌ای از صندلی دیگر هواپیما امن‌تر نیست، اما تحقیقات و آمارها حکایت دیگری دارند. یک گروه تحقیقاتی که روی تمام هواپیماهای تجاری از سال ۱۹۷۱ کار می‌کرد که هم بازمانده داشتند و هم کشته، با بررسی شماره صندلی‌ها به نتایج جالبی رسیدند.

از 20 تصادف مورد مطالعه، 11 مورد نشان می‌دادند که مسافران عقب هواپیما 69 درصد شانس زنده ماندن بیشتری داشتند و در واقع این قسمت از آن امن‌تر محسوب می‌شود. مسافرانی که در نزدیکی بال بودند 56 درصد و افرادی که در فرست کلاس بودند 49 درصد شانس نجات داشتند.

البته باید در نظر داشت که این آمار تنها مختص پروازهای تصادفی و کشته داده بوده و اگر همه پروازها در نظر گرفته می‌شدند شانس زنده ماندن بسیار بالاتر می‌رفت.

 

 

آژانس کاریز

 

صندلی‌‌های ردیف خروج

صندلی‌های ردیف خروج نیز از امن‌ترین صندلی‌های هواپیما محسوب می‌شوند. دلیل آن نیز این است که زمانی که هواپیما دچار سانحه‌ای مانند آتش سوزی یا حوادث دیگر شود، این افراد جزو اولین کسانی هستند که می‌توانند بعد از به زمین نشستن پیاده شوند.

البته این امر در صورتی امکان پذیر است که در خروج با دود، آتش یا زمین مسدود نشده باشد. معمولاً در شرایط اضطراری از این افراد درخواست می‌شود تا در هدایت مردم برای خروج از هواپیما کمک کنند.

البته در انتخاب این ردیف صندلی‌ها باید نکته رعایت شود که این صندلی‌ها برای کسانی که از ترس پرواز فلج می‌شوند اصلاً مناسب نیستند زیرا ممکن است بر اثر شوک وارده ذهنشان قفل شده و جلو در خروجی را مسدود کنند. برای افرادی که می‌توانند در شرایط اضطراری به سایر مسافران کمک کرده و آرامش خود را حفظ کنند، این ردیف می‌تواند انتخاب درستی باشد.

 

 

آژانس کاریز

 

صندلی‌‌های راهرو

صندلی‌های راهرو نیز از صندلی‌های امن هواپیما محسوب می‌شوند زیرا افرادی که آنجا نشسته‌اند به خروجی‌ها نزدیک‌تر هستند. افرادی که در شرایط اضطراری ذهن بازی دارند، در اولین فرصت ممکن به سمت نزدیک‌ترین خروجی رفته و خود را نجات می‌دهند.

با توجه به اینکه تنها 90 ثانیه برای تخلیه یک هواپیما زمان وجود دارد، هر چه افراد بیشتری از آن خارج شوند شانس زنده ماندن بالاتر می‌رود و افرادی که در این محل مینشینند نباید راه را مسدود کنند.

 

 

آژانس کاریز

 

 

بهترین صندلی برای مسافران سنگین وزن

انتخاب صندلی کنار راهرو در صورتی که به شما امکان خم شدن و تکیه دادن به سمت راهرو را بدهد و شما مجبور به آوردن فشار به بغل دستی تان نباشید، بهترین گزینه است. این بهترین مکان برای مسافرانی است که اضافه وزن دارند و جای بیشتری اشغال می‌کنند. آنچه که بیشتر مردم نمی‌دانند این است که آرم رست‌های کنار راهرو قابل بلند شدن بوده و می‌توانند راحت تر باشند.

 

 

آژانس کاریز

 

بهترین صندلی برای استفاده از پریز برق

سفر کردن با لپ تاپ به این معناست که باید مدام به دنبال پورت برق باشید. در هواپیما پورت‌های برق در دسترس هستند، اگر می‌خواهید از این پورت‌ها در هواپیما استفاده کنید، نحوه استفاده از آن‌ها را چک کنید. برخی از ایرلاین‌ها یک پورت و یواس بی شخصی برای هر صندلی قرار داده اند.

اما برخی هم یک پورت به ازای هر ردیف قرار داده. برای ایرلاین‌هایی که به ازای هر ردیف یک پورت وجود دارد، بهترین محل روی صندلی وسط است چرا که پورت برق زیر این صندلی‌ها قرار گرفته است.

 

آژانس کاریز

 

 

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید

با لاکچری ترین هواپیماهای دنیا آشنا شوید

ایرلاین‌های برتر دنیا

 

6 Replies to “آشنایی با صندلی‌های مختلف هواپیما”

دکتر خالقی
جولای 8, 2021
ممنون از مطالب مفید سایتتون مثل همیشه عالی
پاسخ
  ماندانا محمدطاهر
  جولای 8, 2021
  نظر لطف شماست متشکر
  پاسخ
نشاط ص
جولای 8, 2021
خیلی عالی ???
پاسخ
  ماندانا محمدطاهر
  جولای 8, 2021
  ممنون
  پاسخ
سارا حسنلو
جولای 8, 2021
بسیار مطلب مفیدی بود ممنون
پاسخ
  ماندانا محمدطاهر
  جولای 8, 2021
  متشکر
  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

تماس بگیرید