مجله گردشگری کاریز

تأثیر تزریق واکسن در روند اقتصادی گردشگری اروپا

آژانس کاریز

کمیسیون اتحادیه اروپا به اعضای این اتحادیه پیشنهاد داد که محدودیت‌های فعلی سفر برای کسانی که واکسن مورد تایید این اتحادیه را تزریق کرده‌اند لغو شود.

براساس لایحه کسانی که هر دو دُز واکسن تأیید شده توسط آژانس دارویی اروپا را دریافت کرده باشند، می‌توانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

علاوه بر این حتما می‌بایست 14 روز از دریافت دُز دوم واکسن کرونا گذشته باشد. واکسن‌های «فایزر-بیون‌تک»، «مدرنا»، «استرازنکا» و «جانسون اند جانسون» واکسن‌هایی هستند که اتحادیه اروپا مجوز استفاده از آن‌ها را صادر کرده‌ است.

حال آژانس کاریز نیز امید دارد با دریافت واکسن در کشور عزیزمان بتوانیم تورهای اروپایی مجموعه را مجدد بازگشایی کرده و در خدمت شما عزیزان باشیم.

آژانس کاریز

تاثیرات کرونا بر روند اقتصادی گردشگری اروپا

براساس گزارش سالانه روندهای اقتصادی سالانه انجام شده توسط World Travel ، بخش سفر و جهانگردی اروپا سال گذشته ، پس از آسیا و اقیانوسیه ، بیشترین سقوط اقتصادی را به دلیل وضعیت ویروس کرونا داشته که 51.4 درصد کاهش معادل 987 میلیارد یورو ضرر را نشان می‌دهد.

به گفته SchengenVisaInfo.com ، کاهش عمیق و مخرب ناشی از محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا و گونه‌های جدید آن است. گزارش روند اقتصادی نشان داده است كه هزینه‌های داخلی در اروپا 48.4 درصد كاهش داشته است ، علاوه بر این ، هزینه‌های بین المللی با 63.8 درصد كاهش قابل توجه‌تری داشته است.

با این حال ، با وجود ارقام ارائه شده توسط WTTC ، اروپا همچنان منطقه برتر جهانی برای هزینه‌های بازدید کنندگان بین المللی است. با این وجود ، اشتغال مسافرت و جهانگردی در اروپا 9.3 درصد کاهش داشته است و در مجموع 3.6 میلیون نفر در این صنعت بیکار هستند.

WTTC ، در گزارش اخیر خود ، که متمرکز بر تأثیر محدودیت سفر بر اقتصاد جهانی و از دست دادن شغل در سراسر جهان است ، نشان داده است که آسیا-اقیانوسیه بیشترین منطقه تحت تأثیر همه گیر ویروس کرونا است. سهم سفر و جهانگردی آسیا و اقیانوسیه در تولید ناخالص داخلی  53.7 درصد در مقایسه با کاهش جهانی 49.1 درصدی کاهش یافته است.

هزینه‌های گردشگران بین المللی در این منطقه 74.4 درصد کاهش یافت ، زیرا بسیاری از دولت‌ها مرزهای خود را به روی گردشگران ورودی بستند.

آژانس کاریز

راه حل بهبود روند اقتصادی گردشگری

با این وجود ، علی رغم کاهش قابل توجه ، آسیا و اقیانوسیه با داشتن 55 درصد کل مشاغل مسافرتی و جهانگردی جهانی ، بزرگترین منطقه از نظر اشتغال مسافرتی و گردشگری در سال 2020 باقی مانده است.

در همین رابطه ، ویرجینیا مسینا ، معاون ارشد WTTC ، گفت: “داده‌های این شورا تأثیر مخربی را که همه گیری در سفر و جهانگردی در سراسر جهان داشته است ، آشکار کرده است.”

مسینا خاطرنشان کرد: “WTTC معتقد است که دولت های سراسر جهان باید از استفاده واکسن خود استفاده کنند ، که این امر می‌تواند به طور قابل توجهی محدودیت سفر در سفر را کاهش دهد و به بهبود اقتصادی جهانی کمک کند.”

به امید واکسیناسیون سراسری در ایران و راه اندازی تورها و صدور ویزای شنگن توسط آزانس کاریز.

آژانس کاریز

6 نظر در “تأثیر تزریق واکسن در روند اقتصادی گردشگری اروپا

 1. دکتر صوفی گفت:

  سلام وقتتون بخیر برای ویزای توریستی انگلستان چه مدارکی نیاز هست؟

  1. ماندانا محمدطاهر گفت:

   سلام و عرض ادب لطفا با دفتر تماس بگیرید راهنماییتون میکنن.

 2. شهناز زند گفت:

  واقعا آژانس بی‌نظیری هستید دلمون تنگ شده برای تورهاتون

  1. ماندانا محمدطاهر گفت:

   متشکر از لطفتون

 3. میثم رستمی گفت:

  به امید واکسیناسیون سراسری و بازگشایی مجدد تورهای خوبتون

  1. ماندانا محمدطاهر گفت:

   انشالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *